26. května – 28. května 2020
26/5-28/5
2020

Kristýna
Plíšková

Datum narození
21. 03. 1992
věk
28
Místo narození
Louny
Výška
184
Držení rakety
levá
Národnost
Česká republika
Žebříček (singl)
69
Profesionální kariéra od roku
2009
Kristýna Plíšková je finalistkou J&T Banka Prague Open z roku 2017. V tom roce dosáhla i na své grandslamové maximum (třetí kolo Australian Open) a 35. místo světového žebříčku. Je sestrou bývalé světové jedničky Karolíny Plíškové.

Životopis & statistiky

Kristýna Plíšková před téměř desíti lety dobyla juniorský Wimbledon, což ji pomohlo ke čtvrtému místu kombinovaného žebříčku. Objevila se tak o tři pozice výše než sestra Karolína. Mezi tenisovou smetánku se starší Kristýna dostávala postupnými kroky. O nejlepší stovku dlouhodobě usilovala v sezóně 2012 (druhé kolo Wimbledonu a US Open), nakonec se jí to podařilo hned na začátku roku 2013 (druhé kolo Australian Open). Česká hráčka se více připomněla o tři roky později, kdy v prvním kole Australian Open skolila někdejší světovou čtyřku Samanthu Stosurovou, a kdy v Miami postoupila do třetího kola. V závěru roku vybojovala první finále WTA, v Taškentu hned získala titul. Plíšková ve zlepšených výsledcích pokračovala v nadcházejícím ročníku, pětkrát uhrála čtvrtfinále, v Praze byla zápas od titulu. Jednatřicátého července tak vyšplhala na prozatím nejlepší žebříčkovou pozici – pobývala na třicátém pátém místě.

Letošní sezónu zahájila postupem do semifinále v Šen-čenu, kde mimo jiné přehrála Arynu Sabalenkovou. Během pauzy společně se sestrou Karolínou oslavily osmadvacáté narozeniny, právě se svým dvojčetem v karanténě trávila hodně času. Další blízkou osobou po boku Kristýny byl přítel a fotbalista Sparty Praha Dávid Hancko.

Fotogalerie