26. května – 28. května 2020
26/5-28/5
2020

Petra
Kvitová

Datum narození
08. 03. 1990
věk
30
Místo narození
Bílovec
Výška
182
Držení rakety
levá
Národnost
Česká republika
Žebříček (singl)
12
Profesionální kariéra od roku
2006
Dvojnásobná wimbledonská vítězka, majitelka 27 titulů na okruhu WTA, šestinásobná fedcupová šampionka a bronzová medailistka z olympiády v Riu. To je jen krátký výčet úspěchů levoruké tenistky s obrovským srdcem.

Životopis & statistiky

V roce 2006 se na české scéně objevil obrovský levoruký tenisový talent. Šestnáctiletá Petra Kvitová suverénně ovládla Pardubickou juniorku a vletěla na mezinárodní okruh. Za dva roky už byla v top padesátce světa a rok 2009 přinesl její první titul na okruhu WTA. Hned další sezona naznačila, že usměvavá Češka míří ještě výš. V oblíbeném Wimbledonu hrála semifinále, průlomový byl ale až rok 2011, kdy Petra Kvitová nejslavnější turnaj světa vyhrála. Ve finále porazila Marii Šarapovovou. Sezonu navíc zakončila triumfem na Turnaji mistryň. Druhý titul z Wimbledonu pak přišel v roce 2014. Petra Kvitová se může pyšnit i bronzovou medailí z olympiády v Riu (2016) a šesti fedcupovými tituly. Po herním výpadku v roce 2017 se úspěšně vrátila na okruh a zatím nejblíže dalšímu grandslamu byla v roce 2019 na Australian Open, kde prohrála těsné finále s Naomi Ósakaovou. Už dnes je Petra Kvitová jednou z nejlepších hráček české historie. Mimo jiné i proto, že má na kontě celkem 27 titulů z okruhu WTA. Nemá totiž konkurenci v úspěšnosti finálových zápasů a miluje i vyhrocené třísetové bitvy a zápasy na velkých kurtech. Při takových příležitostech většinou hraje svůj nejlepší tenis.

Ani během další vynucené tenisové pauzy způsobené koronavirem Petra Kvitová neztratila svou pověstnou dobrou náladu a poctivě trénovala. Mezitím si zahrála i golf, stihla se synovcem a neteří poznávat krásy České republiky a jako čerstvá třicátnice se naladila se na další tenisové boje.

Fotogalerie