26. května – 28. května 2020
26/5-28/5
2020

Barbora
Krejčíková

Datum narození
18. 12. 1995
věk
24
Místo narození
Brno
Výška
178
Držení rakety
pravá
Národnost
Česká republika
Žebříček (singl)
115
Dvojnásobná grandslamová vítězka ve čtyřhře (Roland Garros 2018 a Wimbledon 2018), bývalá deblová světová jednička. Barbora Krejčíková se zatím výrazně prosadila hlavně ve čtyřhře, ale je i skvělou singlistkou. Nakukuje do první světové stovky a letos uhrála druhé kolo na Australian Open.

Životopis & statistiky

Česká tenistka v říjnu 2013 vystoupala na třetí místo juniorského žebříčku poté, co s Kateřinou Siniakovou vyhrála čtyřhru French Open, Wimbledonu a US Open, od kariérního grandslamu jí chybělo úspěšné finále Australian Open ve stejném roce. Největších úspěchů mezi profesionálkami pak dosáhla ve čtyřhře, ve které odehrála hned 128 zápasů s Kateřinou Siniakovou. Česká dvojice společně získala pět velkých trofejí, úvodní dvě přišly v roce 2018 na French Open a Wimbledonu. Před finálovým Turnajem mistryň se Barbora Krejčíková stala světovou jedničkou ve čtyřhře. Od té doby vyhrála tři turnaje WTA. Barbora Krejčíková se ale pokouší prorazit také ve dvouhře. Loni na čtyřech turnajích nižší kategorie v řadě nenašla přemožitelku, letos z kvalifikace Australian Open prošla do druhého kola hlavní soutěže. Po konci dosud jediného odehraného grandslamu sezóny poskočila na 112. příčku singlového rankingu.

Během povinné pauzy se s fanoušky snažila udržet kontakt přes sociálně sítě, rozjela sérii vlastních vlogů na YouTube a pobavila i několika fotkami z dětství, které sdílela na Instagramu.