26. května – 28. května 2020
26/5-28/5
2020

Lucie
Hradecká

Datum narození
21. 05. 1985
věk
35
Místo narození
Praha
Výška
177
Držení rakety
pravá
Národnost
Česká republika
Žebříček (singl)
474
Profesionální kariéra od roku
2004
Lucie Hradecká je už dnes jednou z legendárních postav českého tenisu. Výrazně se prosadila na světové scéně hlavně ve čtyřhře – jako deblistka má na kontě dvě olympijské medaile (stříbro z Londýna a bronz z Ria), dva grandslamové tituly (Roland Garros 2011, US Open 2013) a k tomu se podepsala pod pět fedcupových titulů České republiky.

Životopis & statistiky

Nejpamátnější je její pátý zápas finále Fed Cupu v roce 2011, kdy Lucie Hradecká společně s Květou Peschkeovou vybojovaly ve čtyřhře rozhodující bod a zajistily tak Češkám titul. Ve stejném roce rodačka z Prahy dosáhla i na své žebříčkové maximum ve dvouhře (41. místo), čímž dokázala, že je i skvělou singlistkou. Vždyť na Australian Open v roce 2015 došla z kvalifikace až do třetího kola, když v prvním kole šokovala pátou nasazenou Anu Ivanovičovou.

V posledních letech Lucii Hradeckou občas trápila zranění, svou kariéru ale rozhodně nevzdala. Na konci roku vyhrála turnaj v Dubaji ve čtyřhře a hraje pořád i singlové zápasy. Čerstvě pětatřicetiletá tenistka využila volný čas během pandemie k tomu, aby dál poctivě trénovala. Během toho poznávala krásy českých hor, kde šikovně využila k regeneraci ledové vody Labe.

Fotogalerie