26. května – 28. května 2020
26/5-28/5
2020

Barbora
Strýcová

Datum narození
28. 03. 1986
věk
34
Místo narození
Plzeň
Výška
164
Držení rakety
pravá
Národnost
Česká republika
Žebříček (singl)
31
Profesionální kariéra od roku
2003
Vítězka dvou titulů WTA ve dvouhře a semifinalistka Wimbledonu z roku 2019. Na kontě má 30 titulů ze čtyřhry včetně Wimbledonu 2019. Zapomenout by se nemělo ani na šest fedcupových titulů. Barbora Strýcová je velká bojovnice, která se na kurtu nikdy nevzdá.

Životopis & statistiky

Světový tenis na začátku nového tisíciletí poznal velký talent, který se zrodil v České republice. Barbora Strýcová v juniorské kategorii mimo jiné vyhrála dvouhru Australian Open 2002 a 2003, čímž se dostala na první místo světového žebříčku. Mezi profesionálky se naplno zařadila v roce 2003, o sezónu později se objevila již na šestapadesátém místě žebříčku dvouhry. Na větší úspěchy si však počkala ještě několik let. Stabilní členkou elitní padesátky byla od roku 2010, v posledních šesti letech se řadí mezi nejlepších třicet hráček dvouhry. Strýcová nejlepších výsledků na seniorských grandslamech dosáhla v posledních letech. Před necelým rokem zažila spanilou jízdu ve Wimbledonu, kde vybojovala postup mezi čtyři nejlepší hráčky dvouhry, a navíc vyhrála titul ve čtyřhře se Su-wej Sie. Strýcová je ostatně skvělou deblistkou – se Sie si rovněž připsaly finálovou účast na loňském Turnaji mistryň. Barbora Strýcová se také stala základním pilířem českých fedcupových úspěchů v poslední dekádě, u jejího jména svítí šest titulů ze ženské týmové soutěže. Strýcová si ke všemu připsala bronzovou olympijskou medaili z Ria, kde uspěla s Lucií Šafářovou.

Dobu karantény a tenisového volna Strýcová využila k odpočinku, ale také k vytvoření instagramového talkshow, kterému dala název U Baru. V živém vysílání nechyběl moderátor Libor Bouček, vítězka Turnaje mistryň Dominika Cibulková nebo hráčka TOP 10 Belinda Bencicová.

Fotogalerie