26. května – 28. května 2020
26/5-28/5
2020

Linda
Fruhvirtová

Datum narození
01. 05. 2005
věk
15
Držení rakety
pravá
Národnost
Česká republika
Žebříček (singl)
822
Čerstvě patnáctiletá Linda Fruhvirtová směřuje k tomu, aby se stala hvězdou českého tenisu. O výjimečnosti jejího talentu svědčí i fakt, že spolu s o dva roky mladší sestrou Brendou jezdí trénovat do akademie Patricka Mouratogloua – trenéra Sereny Williamsové. Linda Fruhvirtová na juniorské scéně vyhrála kromě mnoha dalších titulů i prestižní Orange Bowl.

Životopis & statistiky

A už ve třinácti letech tak na domácím turnaji WTA J&T Banka Prague Open dostala příležitost tréninku se špičkovými hráčkami – třeba grandslamovou šampionkou Samanthou Stosurovou. Její tenisové výjimečnosti si všiml i Petr Pála, který Lindu pozval na sraz českého fedcupového týmu do Prostějova, kde mladá tenistka plnila roli sparingpartnera a sbírala cenné zkušenosti. Už v pouhých čtrnácti letech zkompletovala start na všech čtyřech juniorských grandslamech a na této úrovni se pevně zabydluje. Dalšího tenisového úspěchu dosáhla Linda Fruhvirtová na loňské Pardubické juniorce triumfem ve dvouhře a postupně se začala propracovávat na dospělou mezinárodní scénu.

V letošní sezoně odehrála před vypuknutím koronavirové pandemie celkem tři turnaje na okruhu ITF a připsala si cenné skalpy. Fruhvirtová si na stovce v egyptské Káhiře vyšlápla na bývalou členku elitní stovky Piterovou a v osmifinále statečně čelila Beguové, bývalé 22. hráčce světa. Supertalent českého tenisu si na konci února vylepšil kariérní maximum, když došel v německém Altenkirchenu až do čtvrtfinále. Linda Fruhvirtová je ale teprve na začátku své mladé kariéry.

Fotogalerie