26. května – 28. května 2020
26/5-28/5
2020

Jonáš
Forejtek

Datum narození
10. 03. 2001
věk
19
Místo narození
Plzeň
Výška
180
Držení rakety
pravá
Národnost
Česká republika
Žebříček (singl)
436
Jeden z největších příslibů českého tenisu. Jonáš Forejtek zažil skvělý rok 2019, když jako osmnáctiletý nejdřív v srpnu získal svůj první titul na seniorském okruhu ITF. Následně dorazil v parádní formě na juniorské US Open, které celé senzačně vyhrál a stal se tak nejlepším juniorem světa.

Životopis & statistiky

Tím to ale neskončilo. Forejtek odletěl z Ameriky přímo do Bosny a Hercegoviny, kde prožil premiéru v Davis Cupu. A vedl si opět znamenitě, když zvládl tíhu okamžiku a oba své duely vyhrál. Až když potom prohrál ve čtvrtfinále turnaje v Říčanech, skončila jeho série 16 vítězných zápasů. Velkého potenciálu mladého hráče si všimli nejenom v tenisovém prostředí – po skvělé loňské sezoně byl oceněn v anketě Sportovec roku jako nejlepší junior ze všech českých sportovců. Mezi další úspěchy Jonáše Forejtka patří deblové tituly z juniorského Australian Open (2019) a Wimbledonu (2019).

I v roce 2020 pokračoval pracovitý plzeňský rodák blíže ke svému cíli: přiblížit se svému idolu Rogeru Federerovi. V únoru zapsal další titul na okruhu ITF a k tomu jedno finále a jedno semifinále. Tenisová pauza tak pro Forejtka taktéž nepřišla v příliš dobrý čas. Na druhou stranu měl dostatek času připravit se na maturitu, která ho v letošním roce čeká.

Fotogalerie